jak jsem lovil některé keše část 2

24. července 2011 v 11:41 | bazyla |  jak jsem lovil

Kriz pro Marenku a Marenka

Tady jsem si dovolil okomentovat dvě krabičky najednou. Kříž pro Mařenku je keška umístěná u smírčího kamene umístěného nedaleko místa kde byla kdysi podle pověsti zavražděno děvče jménem Mariana. Tato keš byla celkem jednoduchá. Dalo by se říct že poslední dva metry ke krabičce byly asi nejtěžší, ale vyplatilo se to.
Mařenka je nejvyšší hora Třebíčska. Své jméno získala podle zavražděné dívky. Tato keš ač je hint poměrně jasný tak mě pěkně potrápila. Chodil jsem kolem ní asi hodinu než jsem ji konečně našel.

Caslavice - Sadek

Tato multina mě trochu potrápila párkrát jsem se sekl při výpočtech nicméně povedlo se. V okolí hradu probíhá obnova parku. Hrad není momentálně veřejnosti přístupný a snad se už připravuje jeho rekonstrukce.

Jeskyne

Další parádně uložená keš. Nachází se u cyklostezky Jihlava - Raabs cca 2 km od Horního újezda tato jeskyně má sice poněkud úzký vchod a pohyb je ztížen tím že se člověk musí chvíli plazit a zbytek zdolat po čtyřech, ale za návštěvu to určitě stálo a mám v plánu se tam ještě časem podívat.

Runy na dlazbe / Runes on cabblestones

Tak s touto keší jsem se trápil hodně dlouho. Po sérii pokusů jsem se obrátil na zakladatele s prosbou o radu. Musím říct že ač jsem skoro místní tak takhle důkladně jsem ještě židovské město v Třebíči neprošel. Jinak místo uložení je celkem dobře promyšleno.

Tri konici

I tuto multinu jsem lovil s bratrem a musím se přiznat že jsme hledali tak trochu i mou nepozorností na trochu jiném místě, které sice neodpovídalo ani trochu popisu místa a bůhvíproč nám to nedošlo. Po revizi některých údajů jsme konečně dorazily na to správné místo a opravdu je odtud parádní výhled.TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama